19.06.2020

Hello again, how r u?

I'm fine, thank you.;-)And now do exercise 4 page 67 in your book. Prostě doplňte věty ve cv. 4 na str. 67. If you need help, look at the story on page 66.(justly potřebuješ pomp, mrkni na příběh strata 66)

Have a nice day.

Mr.Vágner

Ps:žáci moji, tento e-mail posílám na webové stránky naší školy,aby ti ,co to s námi nedělali a jejich rodiče věděli, co jsme dělali a mohli si to procvičit.

how are you ?

I hope fine.

Dneska si přečteme story s názvem Saturday morning.

Your homework is story on the page 66 (book).

Read it,please.

Then answer the questions, 66/1b and 66/2 ( doplň správná jména lidí z příběhu do vět)

I´m recommending to have a look to the workbook 84/ 6B, there is a vocabulary for this story.

(doporučuji před čtením kouknout do Workbook 84/ 6B, jsou tam slovíčka pro tento příběh.)

Send it till Thursday 23rd of April,please.

Bye for now and have a nice day.

Mr. Vágner

help: Andy´s buying ( Andy kupuje TEĎ)

Hello everybody,

how are you?

I hope you are fine.

About the Easter article I sent you last week :

( ohledně velikonočního článku, (co) jsem poslal minulý- poslední týden)

some pupils/students had problém to open the Easter article.

(někteří žáci/studenti měli problém to otevřít)

Ok,no problém. You know .... "computers" :-)

and those , who could open it... you can checked your answers here below.

(a ti ,kteří to uměli otevřít nebo šlo jim to otevřít.. můžete si zkontrolovat své odpovědi zde ,viz dole)

Coerrect answers:

1/ Yes, they do.

2/ It´´s a RABBIT.

3/ It´s an EGG ROLL (egg rolling)

4/ The traditional meal is LAMB.

5/ The name is GOOD FRIDAY. (My Češi říkáme, Velký pátek)

Thank you for your answers.

Next e-mail I will send you some more English.

Bye for now,

Mr.Vágner

Hello everybody, how are you?

Posílám vám v příloze něco o Velikonocích v anglicky mluvících zemí. Je to dvojstránka. Ale né každý to může zvětšit, tak jsem to rozkouskoval do více fotek. U některých slov je malé číslíčko a na konci dole na druhé fotce máte, co ta slova znamenají. Nevadí, že nebudete všemu rozumět, ale něčemu určitě ano. A kdo si troufne, odpoví na 5 otázek, jsou na druhé fotce uprostřed, červeně TASK 1 a TASK 2.Good luck. : )Bye for now and happy Easter,

Hello everyone,

how are you? ( you can answer me , if you want. or you can write me something in English)

I hope You´re fine.

I thank you for your homework.

Who haven´t sent me the homework yet, send it till Friday,please.

( kteří ještě neposlal domácí úkol, pošlete to do pátku,prosím)

Those who have sent me the homework, you can have some relax till Monday, when I "talk" to you again.

Or you can write /send me something in English, if you like.

Bye for now,

Mr.Vágner

Ps: páťákům a šesťákům jsem to celé ještě do závorky přeložil, ale vy v sedmičce jste to určitě zvládli a rozumníte tomu.

I know ,you understand it.

how are you?

This time to zkusíme takto (this way).

U každého cvičení jsoui instrukce v angličtině. Nic ti k tomu neřeknu a udělej to , co po tobě chtějí dle instrukcí.

Je to jako ve skutečném životě...

Když jsem pracoval v anglické firmě, posílali mi maily v angličtině, samozřejmě (of course), s instrukcemi co ten den dělat. Kdybych nerozuměl nebo to špatně vyřeši či vyrobil něco jinéhol, vyrazili by mě (get fired).

Vy se bát, že vás vyhodí ze školy nemusíte, je zavřená.:-D (very funny , I know)

Když to nebude perfect, no problem. Just try it.

Your HW is in Book page 64 exercise 2. (Carla tam povídá)

Send it to me till Monday,please.

Bye for now and have a nice weekend,

Hello guys,

everybody has got ( každý má/ dostal) ´komentář a hodnocení ´, tak se tím prokousejte. Kdo měl chybičky, tak se z nich poučte a opravte,please (till next lesson on Wednesday).

Thank you, Mr. Vágner

Bye for now and "talk" to you next lesson.

Thank you.

HELLO!

I´m only writing to say hello.

Don´t worry no homework today.

It´s Sundya today.

I want to thank those , who sent me the homework.

I will talk to you in our lesson on Monday.

CZ: Jen píšu, abych řekl ahoj ( abych pozdravil).

Neboj , žádný D.Ú. dnes.

Dnes je Neděle.

Chci poděkovat těm, kteří mi doposlali ten D.Ú.

Promluvíme si v naší hodině v Pondělí.

Bye bye

R.V.

Ps: this is LAST chance ( toto je poslední šance- do pondělí ,pro ty,kteří to ještě neposlali)

Hello everybody, how are you today?

I hope you are fine. I am fine, too, thank you.

What day is it today?
Děkuji všem, kteří mi to poslali. Ti co mi to ještě neposlali, mají šanci do next lesson a to je on Friday.Ti co mi to poslali, mají do next lesson on Friday free time.On Friday všichni společně probereme chyby a poučíme se z nich. Je to náš první týden touto formou, takže někde se mohly vyskytnout nějaké problémy, ale věřím, že next week to půjde jako po másle (butter).Talk to you on Friday.Bye for now and have a nice day.

Be safe. Mr. Vagner