30.03.2020

Ahoj všem, takže vás všechny zdravím a přeji hodně zdraví. Jak jste již zjistili z rozvrhu zasílání úkolů, z informatiky již úkoly nebudete dostávat. :-o. Jen ti co ještě svůj úkol nesplnili ( je vás ještě deset), mají tedy čas ho dokončit. Svá hotová tabla mi můžete posílat v průběhu následujících 14 dní. To snad zvládeme B-). Mějte se hezky.
Mgr. Milada Jindrová

Ahoj všem, pro jistotu zasílám upřesnění práce (pro ty kteří neposlouchali, zapomněli ...;-)) - jedná se o vytvoření školního tabla. Musíš získat fotografie alespoň od tří spolužáků, které následně upravíš včetně své fotografie. Vymyslíš téma tabla, je jedno jaké. Následně vytvoříš jakýsi plakát s pozadím, názvem se jmény spolužáků, které máš na tablu. Žáci tvořili tablo na téma hledaných zločinců, celebrit, modní přehlídky, ulice s bilboardy atd. Je na tvé fantazii, jak téma zpracuješ. Můžeš tvořit v jakémkoliv programu, ať grafickém nebo upravené fotografie vložíš do Wordu. Opravdu záleží na tobě. Máš na to dost času, tak to můžeš zkoušet. Ono se to podaří :). Každý vytvoří svoje tablo se svým grafickým návrhem, Nejedná se o skupinovou práci. Termín odevzdání je 31. 3. Mějte se hezky.
Mgr. Milada Jindrová

Milí žáci, budeme pokračovat v připravené práci, což je tablo skupiny. Vytvořili jste si skupiny a vzájemně se vyfotili. Fotky jste si vzájemně posílali. Takže pokud už je nemáte, tak si vzájemně požádejte o zaslání fotky (portrétu). Vymyslíte téma tabla a fotky upravíte podle zvoleného tématu. V příloze vám vypisuji webové stránky pro úpravu fotografií. V libovolném programu, ve škole jsme používali IrfanView, je volně stažitelný včetně čestiny, ale můžete využívat jakýkoliv program, který máte doma. Nezapoměňte na nadpis a jména spolužáků (klidně včetně přezdívky - nikoli hanlivé :( . Dejte si čas a záležet, ať jsou tabla zajímavá. Práci budete odevzdávat až za dva týdny, kdo by potřebovat delší čas, tak se ozve a domluvíme se. Přeji příjemné tvoření a hodně zábavy při úpravě fotek.

www.photoface.com

www.magmypic.com

www.ImageChef.com

www.miniclip.com/games/putty-face/en