Kouzelná trpasličí čepička

KOUZELNÁ TRPASLIČÍ ČEPIČKA

Pojďme do školky

Ahoj děti , ahoj rodiče . Dnes uslyšíte pohádku o mlynářích a trpaslících . Jmenuje se Kouzelná trpasličí čepička .

Víte , děti, kdo je to mlynář ? Mlynář obilí , které roste na poli rozemele a potom je z něho mouka na chleba a na buchty . Mele ho ve mlýně , kde je velké kolo , které se točí . Znáte určitě písničku KOLO,KOLO ,MLÝNSKÉ . Pojďte si ji zatancovat a zazpívat . Z mouky peče chléb a rohlíky pekař . Občas ochutná , jestli se mu housky povedly a potom si zazpívá písničku , u které si vesele tleská( někdy i na pokličky ☺) a k tomu i pochoduje do rytmu . Zkusíš to také ?

PEKAŘ PEČE HOUSKY , UŽDIBUJE KOUSKY .

PEKAŘKA MU POMÁHÁ , UŽDIBUJÍ OBA DVA .

Tři bratři šli sebrat kouzelnou čepičku trpaslíkům . (Umíš ukázat na prstech , kolik je 3 ?)Jeden z bratrů se jmenoval Honza . My o něm umíme písničku a měl moc rád pečené brambory , jako v té písničce :

JEDNA ,DVA ,TŘI ,ČTYŘI ,PĚT ,

COS TO HONZO , COS TO SNĚD ?

BRAMBORY PEČENÝ , BYLY MÁLO MAŠTĚNÝ .

Trpaslíci bydlí v lese , kde si rádi hrají na honičku a občas si pěkně zvesela zazpívají a zatancují . Teď se proměníme v malé trpaslíky a společně si zatančíme ☺

Líbila se ti pohádka ? To jsme moc rády . Budeme se těšit opět za týden ☺ .

A teď trochu cvičení

Ahojky rodiče a děti. Dnes máme pro vás připravenou pohádku a veselích malých lidičkách. Víte, jak se jim říká ? Jsou to trpaslíci. Mívají červené špičaté čepičky a rádi pomáhají a dělají legrace. Trpaslíček je malinký a proto se všude dostane.

Poslechněte si pohádku a malinko si s ní zas zahrajeme, chcete ?

1 - V pohádce byl pan mlynář. Ten má domek, který se jmenuje mlýn a tam se mele mouka a z ní se pak dělá chléb, rohlíky a jiné dobroty. A mlýn má své velké kolo, které se točí a klape. Zkusíte napodobit mlýn ? Můžete chodit pomalu dokolečka(jako že se točí kolo) a klapat -dupejte při chůzi , nebo třeba tleskejte. Také se můžete plácat do stehýnek, jestli to dokážete. Nebo, když se točí kolo rychleji......můžete běhat, ale opatrně, ať někde nespadnete ......kolo by se rozbilo a mlýn by nemohl pracovat. Jestli najdete písničku(Jsou mlynáři chlapi.......), můžete zkusit chodit do rytmu, třeba vám to půjde.