KRITÉRIA PRO PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

KRITÉRIA PRO PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Ředitel ZŠ a MŠ Vejprty stanovil následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I.

Předškolní vzdělávání se poskytuje dětem zpravidla ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky.

II.

Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitel z kritérií, uvedených v následující

tabulce. Přednostně bude přijato dítě s povinnou předškolní docházkou a dítě s vyšším celkovým hodnocením.

III.

V případě rovnosti bodů (shodnosti posuzovaných kritérií) může být v ojedinělých

individuálních případech zohledněna výdělečná činnost rodiče dítěte, pokud je rodič jiného dítěte, který není výdělečně činný, schopen poskytovat vzdělání a péči v potřebném rozsahu dítěti sám. K výdělečné činnosti se však nepřihlédne, pokud je rodič dítěte, který není výdělečně činný, na mateřské/rodičovské dovolené s dalším dítětem.

IV.

Ředitel rozhoduje o přijetí vždy tak, aby nepřekročila stanovené maximální počty dětí ve třídách a zajistila optimální podmínky pro vzdělávání.

Ředitel ZŠ a MŠ Vejprty

Mgr. Tomáš Kluc