Pozzle a Balónky

PUZZLE - ŠMOULOVÉ- klikněte na hru a zobrazí se obrázek Šmoulů ve škole. Poté klikněte ještě jednou a uvidíš puzzle. Zkuste je poskládat. Musíte najet myší (ukáže se ruka) na jednu z puzzlí, zmáčkněte levé tlačítko na myši a držte ho. Teď můžete puzzli přesunout na místo, kam patří. Všiměte si, co se děje, když puzzli držíte...vidíte ostatní neposkládané puzzle? Věříme, že se vám obrázek podaří poskládat.
BALÓNKY ( pro velké šikulky)- klikněte na hru, bude tam Michal s třemi barevnými balónky. Uprostřed je žárovka, na tu klikněte. Na obrazovce se vám ukáže balónek se znakem P (někdo z vás už pozná, že je to písmenko), pod ním v kolečku je vypínač (takový, jako když chceš rozsvítit světlo) a v něm stejný znak P jako v balónku. Pod vypínačem jsou další tři znaky - P E S. Teď poslouchej dobře a pozorně se podívej, jaký znak je ve vypínači a zkuste ho najít na klávesnici u vašeho počítače - zmáčkněte ho. Teď se podívejte, co se stane. Vypínač zmizel a balónek praskl. Za chvíli se vynoří další balónek s písmenkem E, opět ho zkuste najít na klávesnici a zmáčkněte ho. Co se stalo? Určitě praskl další balónek že? Poslední zmáčkni písmenko, které vyletí ve třetím balónku S. Z louky vyletí tři balónky a nesou pejska. Na své klávesnici u počítače teď zmáčkněte hezky postupně - zleva doprava písmenka, která vidíš v každém balónku. No a co se s nimi stane, to uvidíte...