Praktické činnosti

25.06.2020

Dobrý den, zdravím všechny šesťáky.
Posílám vám poslední vyhodnocení a jedničky za odeslané úkoly :

1. Natce Šnajdrové 2. Barče Onderové 3. Anežce Ulrichové 4. Damiánu Šmejkalovi

5. Terče Krátké

Správné pracovní postupy se skrývaly pod číslem 2 a 3. Všichni jste odpověděli správně.Pěkné prázdniny vám přeje p.uč. Stützová

Dobrý den, zdravím všechny děti i rodiče.

Nejprve posílám správné odpovědi na předchozí zadání.
1.Na co se používá barva Balakryl ?

Je to vodou ředitelná barva s univerzálním použitím určená k novým i renovačním nátěrům kovu, dřeva, PVC, betonu, omítek a dalších materiálů v interiéru i exteriéru. Snadno se aplikuje a roztírá, rychle schne.

2. Na co se používá barva Primalex ?Používá se na omítky a fasády, v interiéru i exteriéru

3. Na o se používá barva Luxol ?Používá se ke konzervaci dřeva v interiéru i exteriéru.Za zaslané odpovědi posílám jedničky :

Elišce Moravcové Pavlu Richterovi Natce Šnajdrové Anežce Ulrichové Natce Suchopárové

Barče Onderové Terce Krátké Damiánu Šmejkalovi Elišce Kaletové Ester Sondelové

Nové a zároveň poslední zadání z okruhu malířské a natěračské práce v tomto školním roce je:

Vyber dva správné pracovní postupy !

1. Tapetování : naměřím si délku stěn, dále naměřím a nastříhám tapety, stěnu natřu tapetovacím lepidlem, na lepidlo přichytím tapety.

2. Tapetování: natřu si dvě až tři tapety tapetovacím lepidlem, každou zvlášť složím natřenou stranou k sobě a nechám odpočinout, mezitím, něž se nasaje lepidlo do tapet, natřu tapetovacím lepidlem kus stěny, pak opatrně rozbalím jednu tapetu a přichytím ji k hornímu okraji natřené stěny, srovnám si okraj tapety, aby nám neujížděl do stran. Vlhkým hadříkem tapetu od shora dolů postupně přilepuji a vyháním k okraji tapety případné bubliny, které nám pod tapetu vznikly. Postup opakuji dokud nemám natapetovanou celou stěnu.

3. Natírání kovového venkovního předmětu : Oškrábu špachtlí odchlipující se starou barvu a případný rez a předmět ošmirgluji šmirgl papírem, odmastím ředidlem. První nátěr provedu základovou barvou vhodnou na kov, pak teprve použiji vrchní barvu vhodnou pro kov k druhému natření.
4.Natírání kovového venkovního předmětu : Oškrábu špachtlí odchlipující se starou barvu a případný rez a předmět přetřu novou barvou vhodnou pro natírání kovu.
Správné odpovědi odesílejte do 19. 6. Úkol je opět dobrovolný.

Zdraví vás p.uč. Stützová

Dobrý den, zdravím všechny šesťáky.

Posílám správné odpovědi na otázky z okruhu zámečnictví.

1. Zámek dózický - použití - zahradní vrátka, interiérové dveře atd.

2. Zámek fabkový - použití - vchodové dveře u bytu, zajištění garáže atd.

3. Zámek visací - použití - šatník skříňka, zabezpečení sklepa, kola atd.

Jedničku za zaslání úkolu si zapisuji u :

Pepi Tesaře

Barči Onderové

Anežky Ulrichové

Elišky Kaletové

Damiána Šmejkala

Esti Sondelové

Pavla Richtra

Dále uvádím zadání na dalších čtrnáct dnů z tematického okruhu malířské a natěračské práce.Odpovědi odesílejte do 2. června.

1. Na jaký předmět bychom použili barvu Primalex ?

2. Na jaký předmět bychom použili barvu Luxol ?

3. Na jaký předmět bychom použili barvu Balakryl ?

S pozdravem p.uč Stützov

Dobrý den, zdravím všechny šesťáky.

Za vypracovaný úkol si zapisuji jedničku.

Zde posílám správné odpovědi pro kontrolu.

1. Hotovostní styk je, když si plátce a příjemce předávají hotovost pomocí bankovek a mincí.

2. Bezhotovostní styk je, když si plátce a příjemce předávají hotovost pomocí převodu financí z účtu na účet pomocí debetních ( kreditních ) karet.

3. Debetních karta je přímo spojená s bankovním účtem majitele, umožňuje provádět platební operace pouze do výše hotovosti bakovního účtu majitele. ( nesmí jít do mínusu)

4. Kreditní karta je spojená s revolvingovým úvěrem. ( úvěr, který držitel karty postupně splácí a zároveň může opět čerpat hotovost ) Za zapůjčenou hotovost splácí úrok.

Dále zasílám další zadání, tentokrát na téma drobná domácí údržba -zámečnictví.Jeho vypracování zasílejte do 15 .5. úkol je opět dobrovolný.
Na zabezpečení našeho majetku i naší bezpečnosti používáme různé druhy zámků. Tvým úkolem je seřadit názvy třech zabezpečovacích zámků správně za sebou tak, jak jsou seřazeny fotky těchto zámků v příloze tohoto e-mailu. Dále napiš k jakému zabezpečení by jsi jednotlivé zámky použil.

1. Zámek dózický

2. Zámek fabkový

3. Zámek visací

Nevíš -li si rady, zkus použít wikipedi nebo se poraď s tatínkem.

Zdraví vás p.uč. Stützová

Dobrý den, zdravím děti i rodiče.Děkuji za zaslání správných odpovědí na téma ekonomika domácnosti.

Zároveň zasílám zadání nového úkolu, odpovědi na další otázky z okruhu : EKONOMIKA DOMÁCNOSTI zasílejte do 30.4 , vypracování je opět dobrovolné.

1.Co znamená pojem hotovostní styk?

2. Co znamená pojem bezhotovostní styk?

3. Co je debetní platební karta?

4. Co je kreditní platební karta?

Správné odpovědi najdeš na Wikipedii. Na každou otázku odpověz dvěma až třemi krátkými větami.

Pěkné jarní dny vám přeje p.uč. Stützová

Dobrý den, zdravím všechny šesťáky. Další úkol, který vám zasílám, je v rámci předmětu Pč.
V poslední hodině praktických činností jsme dohodnotily šití =( přední, zadní, obšívací steh a přišití knoflíků) a tím jsme uzavřeli blok údržba domácnosti.Nyní začínáme blok učiva ekonomika domácnosti.Vašim úkolem je odpovědět mi na několik otázek. Jestli si nebudete vědět s některou otázkou rady poraďte se se svými rodiči.1. Co je to rozpočet rodiny?2. Vypiš alespoň čtyři příjmy, které rodina může mít.3. Vypiš alespoň čtyři výdaje, které rodina může mít.4. Co jsou to úspory?Práce je dobrovolná, přesto věřím, že se všichni zapojíte. Odpovědi odesílejte na tuto adresu do 13.4.
Přeji pěkný den, s pozdravem p.uč. Stützová